superfood sklep

Produkty posiadające dużo składników odżywczych i unikalne właściwości zdrowotne- .
Dieta bogata w tego typu rzeczy z pewnością wyjdzie na zdrowie.

Żywienie bez gluteny w Wikipedii

Dieta bezglutenowa ? dieta polegająca na eliminacji z pożywienia produktów zawierających gluten, czyli na wykluczeniu pokarmów z dodatkiem naturalnych bądź przetworzonych zbóż: -pszenicy -żyta -jęczmienia Istnieją sprzeczne dane w kwestii wyłączania owsa (aweniny) z diety, ponieważ wiele badań wskazuje na jego bezpieczeństwo.
Owies jest bezpieczny dla 95% pacjentów z chorobą trzewną, gdy nie jest skażony produktami zawierającymi gluten. W leczeniu celiakii zaleca się nieprzerwane stosowanie diety bezglutenowej do końca życia.
Zapobieganie chorobie trzewnej polega natomiast na wyeliminowaniu glutenu z diety w wieku niemowlęcym.

Należy pamiętać, że wiele gotowych produktów spożywczych dostępnych w sprzedaży może zawierać gluten tylko jako jeden ze składników obecnych w produkcie (na przykład zagęszczacze na bazie skrobi pszennej w jogurtach lub bulionach)Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_bezglutenowa

Porady dotyczące odżywek dla sportowców

superfood sklep Jak wiadomo, statystyczna osoba sięgająca po odżywki nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest przeglądanie etykiet odnośnie składu takiego produktu, jednak w tym zakresie na pewno warto to robić.

Oczywiście, jeśli potrzebujemy większej ilości informacji na temat tego, jaką odżywkę powinniśmy wybrać, warto zerknąć na profesjonalne strony internetowe czy też zapytać sprzedawcę w stacjonarnym sklepie oferującym suplementację dla sportowców. Na pewno zasięgnięcie takiej porady jest wskazane, jeśli po raz pierwszy sięgamy po tego rodzaju preparaty.

Również sportowcy poszukujący nowych rozwiązań w tym zakresie powinni sięgać po takie porady.

Uzyskanie wiadomości w tym zakresie najczęściej przecież nic nie kosztuje, a może znacznie pomóc nam w dokonaniu najlepszego wyboru.

Wikipedia i superfood

Superfood ? termin marketingowy wykorzystywany do określania nieprzetworzonej żywności pochodzenia naturalnego, rzekomo bogatej w składniki odżywcze, których ilość i właściwości mają działać korzystnie na organizm człowieka. Termin po raz pierwszy został użyty przez Aarona Mossa w czasopiśmie ?Nature Nutrition? w 1998.
Określenie to szybko stało się wykorzystywanym hasłem w artykułach, pojawiających się w gazetach i czasopismach, które miały za zadanie poszerzyć wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz zaleceń dietetycznych.
Bardzo szybko pojęcie super żywności zostało wykorzystane przez marketingowców i przemysł spożywczy, tak, aby ich produkty były bardziej atrakcyjne dla klientówŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Superfood.

Widok do druku:

superfood sklep