Dbanie o jamę ustną to jedna z ważniejszych kwestii o które należy dbać.
Trzeba zatem udać się do dentysty, np.

i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Efekty nieleczenia próchnicy

gabinet stomatologiczny brenna gabinet stomatologiczny brennaUbytki w zębach to częsta przyczyna dalszych problemów ze zdrowiem jamy ustnej i uzębienia.
Nieleczony ubytek próchniczy może poskutkować koniecznością wyrwania zęba, a wtedy jedyną opcją na jego odzyskanie jest bardzo droga proteza.
Próchnica może też prowadzić do stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, a nawet do zapalenia okostnej, które jest bardzo niebezpieczne dla życia. Leczenie zaawansowanej próchnicy w danym zębie wykonuje się jak leczenie kanałowe, ale tylko jeżeli doszło do stanu zapalnego nerwów w danym zębie. Ten zabieg jest również nie porównywalnie droższy od zwykłego uzupełnienia ubytku specjalnym materiałem światłoutwardzalnym.

Różne materiały na protezy zębowe

Leczenie protetyczne to ostatnia deska ratunku, aby mieć zdrowy i kompletny zestaw uzębienia, nawet licząc te sztuczne.
Lekarze stomatologii wykorzystują na dzień dzisiejszy różne materiały z których wykonywane są protezy zębowe. Najtwardszym obecnie dostępnym materiałem jest cyrkon i takie korony mają trwałość nawet do 20 lat. Mniej trwałe materiały ceramiczne mogą się szybciej wyszczerbiać i niszczyć niż ich droższe odpowiedniki.
Dla niektórych materiałów przewiduje się trwałość na poziomie 5 lat.
Warto więc dobrze przemyśleć jaka opcja będzie dla ans najlepsza.
Ogólnie najczęściej warto wybrać droższą opcje i nie przejmować się wymianą przez długie lata.

Dentysta prywatnie i z NFZ

Prywatne gabinety stomatologiczne oferują zazwyczaj wyższy poziom obsługi klienta, lepszy sprzęt medyczny oraz najnowsze materiały wypełniające i pomagające w leczeniu przypadłości w obrębie jamy ustnej.
Ceny za leczenie prywatnie są oczywiście sporo wyższe niż leczenie za dopłatą w gabinetach NFZ, ale ogólnie warto korzystać z najnowszych i polecanych sposobów leczenia.

Nie każdy gabinet jest warty odwiedzin i należy znaleźć taki, gdzie zostaniemy wyleczeni w prawidłowy i skuteczny sposób.

Warto w tym przypadku sięgnąć do źródeł w sieci i poszukać opinii na temat wybranego przez nas gabinety dentystycznego..