POS - czy warto?

powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej toksycznych dla przyrody, są środki piorące. Zawierają chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodo

Dodane: 03-10-2016 09:53
POS - czy warto?

Zużywanie wody i ekologia

Obecnie sprzęt AGD jest całkiem energooszczędny. Dotyczy to także sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeśli leżą na nam sercu kwestie ekologiczne, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej toksycznych dla przyrody, są środki piorące. Zawierają chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.


Dobre domowe sposoby

Jeśli naprawdę chcemy być ekologiczni, warto poszukać naturalnych metod radzenia sobie z czystością. Naprawdę można zredukować ilość chemii w gospodarstwie domowym i to bez straty pieniędzy, ba - możemy na tym zaoszczędzić! W domowych warunkach możemy zrobić własne tabletki do zmywarki, czy też odkamieniacz. Zamiast stosować detergenty, użyj na kamień octu rozcieńczonego z woda, soli lub sody oczyszczonej. To jest naprawdę skuteczne, a do tego - nie jest toksyczne. Stosowanie chemicznych środków do usuwania kamienia np. z czajnika, może nie być dobrym pomysłem - istnieje ryzyko zatrucia, jeśli nie zmyjemy go wystarczająco dobrze. Przy domowych alternatywach nie ma najmniejszego ryzyka, że zrobimy sobie, lub dzieciom krzywdę. A przy okazji - zaoszczędzimy.


Problem deficytu wody

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest bardzo ciekawym obiektem badania, bo ma wyjątkowe cechy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.