suplementy crossfit

Crossfit to względnie nowa metoda na ćwiczenia na siłowni, a z powodu, że ma sporą popularność powstały nawet .

Nie da się nie zauważyć, że jednostki uprawiające ten sport zdobywają dobre efekty w krótkim czasie.

Zawsze przed ćwiczeniami...

Bezpośrednio przed treningiem właściwym należy się rozgrzać, pozwoli to naszym mięśniom przygotować się do ćwiczeń oraz zmniejszymy ryzyko wystąpienia kontuzji i innych urazów.

Rozgrzewka trwa zazwyczaj około 15 minut i obejmuje możliwie jak najwięcej partii mięśniowych naszego ciała.

Generalna zasada rozgrzewania się: 'od głowy do stóp' czyli ćwiczenia zaczynamy od krążeń głową i po kolei przechodzimy do niższych partii ciała.

Bardzo ważne jest, aby nie rozgrzewać się 'na szybko' ponieważ już przy samej rozgrzewce możemy się nadwyrężyć i będziemy mieli po treningu.

Czym się suplementować przed treningiem?

W sprawie suplementów przed treningiem można by wiele powiedzieć i pewnie każdy trener ma swoje ulubione substancje, które poleca swoim podopiecznym.
Według specjalistów arginina i glutamina są idealnym zestawem do zażycia przed treningiem.
Zaleca się stosowanie po 5 gramów każdego z nich.

Ten zestaw zwiększa produkcję tlenku azoty, który spowoduje lepsze ukrwienie, a co za tym idzie nasze mięśnie będą lepiej odżywione w podstawowe substancje: hormony, glukoza, minerały i witaminy.

Dodatkowo zwiększy to ilość energii na trening.

Rekreacja

suplementy crossfit
Rekreacja, aktywny wypoczynek (łac.
recreo ? odnowić, ożywić) ? forma aktywności umysłowej lub fizycznej podejmowana poza obowiązkami zawodowymi, społecznymi, domowymi i nauką.
Stosowana w celu odpoczynku i rozrywki. W architekturze ? potoczne określenie przestrzeni w budynku szkolnym lub na jego zewnątrz przeznaczone na wypoczynek uczniów w przerwach międzylekcyjnych Przyczynia się ona do rozwoju zainteresowań i osobowości, podwyższenia aktywności fizycznej, rozładowania napięcia nerwowego oraz zapobiega chorobom cywilizacyjnym2.
Rekreacja z założenia jest aktywnością dobrowolną.

Jej formy wynikają głównie z typu zainteresowań i miejsca pobytu człowieka.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekreacja.

Dodane: 04-10-2016 10:48

Tagi: odżywki sport suplementy zdrowie crossfit ruch dieta

Widok do druku:

suplementy crossfit