Wikipedia i filtr oleju

Godny polecenia mechanik Gliwice
Filtr oleju jest elementem układu smarowania.

Olej silnikowy, aby mógł spełnić swoje zadania w silniku, musi być filtrowany ze względu na występujące w nim podczas pracy zanieczyszczenia.

Zanieczyszczenia organiczne: pozostałości po niespalonym paliwie, produkty utleniania, termiczny rozkład i spalanie samego oleju.

Zanieczyszczenia nieorganiczne: pył w powietrzu i cząstki metali.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_oleju

Cytat z Wikipedii, hasło: Rozrząd

Godny polecenia mechanik Gliwice
Zadaniem układu rozrządu jest sterowanie urządzeniami, które mają na celu doprowadzenie ładunku do silnika i usunięcie z nich spalin. Rozrząd może być: zaworowy ? sterowanie zaworami ssącymi i wydechowymi - momentem i czasem otwarcia. tulejowy, gdzie tuleja przesuwno-obrotowa otwiera i zamyka zawory ssące i wydechowe. tłokowy (szczelinowy) ? tłok otwiera i zamyka okna (szczeliny) do kanałów: ssących, przelotowych i wydechowych. sterowany przepustnicą obrotową która otwiera i zamyka okna dolotowe dla ładunku (mieszanki). rozrząd mieszany (tłokowo-zaworowy) ? np.
ładunek do silnika obywa się oknami (szczelinami) w DMP, a spaliny są usuwane przez układ zaworów w głowicy (większość silników wodzikowych, niektóre silniki rotacyjne) Dwa pierwsze są stosowane w silniku czterosuwowym, trzy pozostałe w silniku dwusuwowym Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_rozrządu_silnika_spalinowego

Szybka napraw auta

Każdy samochód wymaga czasem niewielkiej naprawy.

Dlatego wielu właścicieli samochodów posiada odpowiednią praktykę w zakresie naprawy samochodów.

Zależy im także na tym, aby większa naprawa ich samochodu przebiegała w bardzo szybki i sprawny sposób, a poza tym należała do niedrogich usług.
W przeciwnym razie trzeba będzie bowiem na dłużej stracić dostęp do swojego samochodu, co może być bardzo uciążliwe w dzisiejszych czasach.
Jednak niezależnie od kosztów naprawy auta, powinna ona przebiec bardzo szybko żeby jakaś osoba chciała jeszcze raz skorzystać z usług konkretnego warsztatu samochodowego.
Dlatego wiele warsztatów samochodowych otwartych jest nawet w soboty i oferuje możliwość natychmiastowego wykonania swoich usług..